Programa

Pradžia nuo   13:00

Registracija ir ryto kava

I sesija  14:00

Diskusija „Technologijų ekonomika – pasaulinis ir vietinis perspektyvų scenarijus“

Diskusijos dalyviai:

ekonomistas prof. Kęstutis GLAVECKAS

„GetJar“ ir „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja LAURSAS

Darbo vietas pakeis robotai, dirbtinis intelektas, automobiliai važiuos be vairuotojų, kai vidaus organus atsispausdinti bus galima trimačiu spausdintuvu, augs produktyvumas. Nuosavybei nebus teikiama pirmenybė. Poreikis augs kūrybingai, laisvai prisitaikančiai darbo jėgai. Kaip suvaldysime procesus prasidėjus ketvirtajai pramonės revoliucijai? Kokia Lietuvos ekonomikos vizija, ko turime siekti ir kaip tapti mažos ekonomikos lydere?

  14:30

Darbo rinka ir dirbtinis intelektas

Pranešėjas: Robert JUODKA, advokatų kontoros PRIMUS vadovaujantysis partneris

Prognozuojama, kad dėl sparčios technologinės pažangos iki 2020 m. pasikeis maždaug trečdalis kompetencijų, kurios dabar laikomos svarbiausiomis darbinėje veikloje. Didelė dalis darbų bus automatizuoti ar atliekami naudojantis technologinėmis inovacijomis. Tai reiškia, kad darbo rinkoje reikės vis mažiau įprastų pagrindinių gebėjimų ir daugiau įgūdžių: kūrybiškumo, analitinio mąstymo, problemų sprendimo. Dirbtinis intelektas pakeis darbo rinką? Kaip kis persikvalifikavimas?

  14:55

Digiconomy – Accept It or FadeAway“, arba Kaip išlikti konkurencingam

Pranešėjas: Justinas MIKULSKIS, skaitmeninės reklamos agentūros „Impartner“ projektų vadovas, tarptautinio žurnalo „SecretThirteen.org“ įkūrėjas.

Sistemingai pristatys naujienas ir patirtį iš didžiausios rinkodaros parodos „Dmexco“, vykusios Vokietijoje. Išskirs esminius pokyčius e. rinkoje, kurios jau dabar įgauna pagreitį JAV, Kinijoje ir Vakarų Europoje. Akcentuos, kokių darbų verslas jau dabar turi imtis, kad neprarastų pozicijų.

  15:20

Dronai – mūsų ateities dangaus dalis, tačiau kada?

Pranešėjas: Paulius Vėželis, @PIXEVIA verslo plėtros vadovas, įmonės „Greitas dronas“ įkūrėjas.

Apie dronus šiomis dienomis kalbama labai plačiai. Daug kalbų sukasi apie „Amazon“ prekių ar DHL siuntų pristatymą, dronų taksi, autonominę pasienio apsaugą. DJI dronų metiniai pardavimai auga kartais, visuomenė nuogąstauja dėl privatumo, aviacijos saugumas dėl saugios oro erdvės, tačiau išlieka ir pagrindinis klausimas, kodėl dar nematome visų šių technologinių sprendimų savo kasdieniame gyvenime. Ko trūksta ir kada pamatysime?

  15:45

Pertrauka

II sesija  16:15

„IoT scope in future“. Daiktų interneto tendencijos, kurios pakeis verslo ir vartotojų sąveiką su pasauliu

Pranešėjas: Marius PAREŠČIUS, „Užupis Creative Cluster“ prezidentas.

Daiktų internetas teikia organizacijoms sistemingus duomenis, kad skatintų pažangesnius sprendimus, sklandesnes procedūras ir geresnius rezultatus. Tai liečia visas verslo sritis, pradedant nuo jutiklių ir sąsajų tarp vartotojo ir jo sportinių batelių, mažmeninės prekybos įmonės siekių sustiprinti savo ryšius su klientais, gamintojo noro padidinti veiklos efektyvumą. Pasaulis susieja žmones, vietas ir daiktus – viską nuo drabužių ir generatorių iki šviesoforų ir dulkių siurblių, kad padėtų supaprastinti procesus ir atrasti naujų galimybių, kurios yra beveik neribotos.

  16:40

Virtualioji realybė priartins pasaulį. Laimės tie, kurie supras jo naudą

Pranešėjas: Vilius JUKNEVIČIUS, vizualinės studijos „ID3D“ įkūrėjas, 3D modeliavimo profesionalas.

Per pastaruosius dvejus metus įvyko virtualiosios realybės renesansas, žadantis pagaliau išpildyti svajones, prasidėjusias dar 9-ajame dešimtmetyje, patirti realią aplinką, interaktyviai dalyvauti ten, kur mes negalime būti ar negalime paliesti... Kokia ateitis laukia naujos virtualiosios realybės technologijos bangos ir kurias sritis tai turėtų labiausiai paveikti artimiausiu metu?

  17:05

Ar mes pasirengę „blockchain“ revoliucijai?

Pranešėjas: Marijus KASPERAVIČIUS, vadovaujantis IT architektas @Nasdaq Vilnius

Kokia yra „blockchain“ technologija ir kaip ji veikia? Kaip ji pasireikš mūsų kasdieniame gyvenime? Kaip „blockchain“ paveiks verslą, visuomenę, padės kurti inovatyvius valdymo modelius, kurie užtikrins maksimalią naudą ir padės suvaldyti su tuo susijusią riziką?

  17:15

Verslo finansavimo tendencijos: bus lengviau, bet ruoštis reikės daugiau

Pranešėja: Inga BEILIŪNIENĖ, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) Priemonių valdymo skyriaus vadovė.

Kokie planuojami alternatyvūs finansavimo šaltiniai, tendencijos, finansavimo platformų perspektyva? Kaip keisis rizikos kapitalo fondų investavimas, ko laukti Lietuvos rinkoje? Finansavimo galimybių bus daug, bet jam gauti reikės gerai pasiruošti.

  17:40

„Networking” laikas

Pabaiga   18:00